Sort by

Sam has logged 42 entries for films during November 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
#Horror

#Horror

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mediterranea

Mediterranea

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wonders

The Wonders

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sand Dollars

Sand Dollars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wild Canaries

Wild Canaries

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Russian Woodpecker

The Russian Woodpecker

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
This Must Be the Place

This Must Be the Place

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Catch Me Daddy

Catch Me Daddy

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Listen to Me Marlon

Listen to Me Marlon

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bang Bang Baby

Bang Bang Baby

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The New Girlfriend

The New Girlfriend

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shelter

Shelter

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Babo 73

Babo 73

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big City

The Big City

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
A Poem Is a Naked Person

A Poem Is a Naked Person

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Out 1

Out 1

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love

Love

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Almayer's Folly

Almayer's Folly

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In Transit

In Transit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Pearl Button

The Pearl Button

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nasty Baby

Nasty Baby

2015
×
★½
Read the review Edit this entry