Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Chorão: Marginal Alado

Chorão: Marginal Alado

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Edit this entry  
04
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Edit this entry  
31
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Time

Time

2020
×
Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pelé

Pelé

2021
×
Edit this entry  
02
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2017
×
Edit this entry  
21
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
Edit this entry  
13
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
His House

His House

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
The Minimalists: Less Is Now

The Minimalists: Less Is Now

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
01
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
26
Bottom of the World

Bottom of the World

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★½
Edit this entry  
25
Mandy

Mandy

2018
×
Edit this entry  
22
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Guest

The Guest

2014
×
½
Edit this entry  
16
Creed II

Creed II

2018
×
★★
Edit this entry  
14
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Cadaver

Cadaver

2020
×
½
Edit this entry  
22
Memories

Memories

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
13
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
Edit this entry  
07
Enter the Anime

Enter the Anime

2019
×
★½
Edit this entry  
04
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★
Edit this entry  
14
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Edit this entry  
13
The Wailing

The Wailing

2016
×
★½
Edit this entry  
06
High Score

High Score

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★½
Edit this entry  
22
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry