Sort by
  • JUNG_E

    ★★½

  • Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

    ★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Night at the Museum: Kahmunrah Rises Again

    ★★

  • Troll

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Strange World

    ★★★★

  • The Murmuring

    ★★★★

  • The Viewing

    ★★★★½

  • Dreams in the Witch House

    ★★★★

  • Pickman's Model

    ★★★★½

  • The Outside

    ★★★★

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★★

  • Lot 36

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • The Curse of Bridge Hollow

    ★★★½

  • The Watcher

    ★★★

  • Matriarch

    ★★½

  • Grimcutty

  • Old People

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★½

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Menu

    ★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Mad Heidi

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Samaritan

    ★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Groot's First Steps

  • The Little Guy

  • Groot's Pursuit

  • Groot Takes a Bath

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Magnum Opus

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Metal Lords

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Bigbug

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½