Sort by

Marcio has logged 337 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Presto

Presto

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Purl

Purl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Us Again

Us Again

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kurt Turns Evil

Kurt Turns Evil

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Guest

The Guest

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Who Is Afraid Of Dracula?

Who Is Afraid Of Dracula?

1985
×
★★★
Edit this entry  
28
Kama Sutra

Kama Sutra

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Taxidermia

Taxidermia

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians

Guardians

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hulk: Where Monsters Dwell

Hulk: Where Monsters Dwell

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Siberian Education

Siberian Education

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Si muore solo da vivi

Si muore solo da vivi

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
After the Dark

After the Dark

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flying Virus

Flying Virus

2001
×
★★
Edit this entry  
18
The Dinosaur Project

The Dinosaur Project

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Erotic Ghost Story III

Erotic Ghost Story III

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Puppet Masters

The Puppet Masters

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Call of Cthulhu

The Call of Cthulhu

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Machine Girl

The Machine Girl

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Erotic Ghost Story: Perfect Match

Erotic Ghost Story: Perfect Match

1997
×
★★
Edit this entry  
15
Monstrum

Monstrum

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Antz

Antz

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★
Edit this entry  
13
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Robots

Robots

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Toy Box

The Toy Box

1971
×
★½
Edit this entry