Sort by

Marcio has logged 32 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Edit this entry  
25
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Pigsty

Pigsty

1969
×
★★★½
Edit this entry  
22
Il signor Diavolo

Il signor Diavolo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sex and Fury

Sex and Fury

1973
×
★★★½
Edit this entry  
17
Arrapaho

Arrapaho

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cave of the Golden Rose

The Cave of the Golden Rose

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Hams

The Silence of the Hams

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anatomy of Hell

Anatomy of Hell

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★½
Edit this entry  
10
Black Sea

Black Sea

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Zombie Massacre 2: Reich of the Dead

Zombie Massacre 2: Reich of the Dead

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Zombie Massacre

Zombie Massacre

2013
×
★★
Edit this entry  
08
The Last Circus

The Last Circus

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★
Edit this entry  
06
The Salvation

The Salvation

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fabrizio De André: Principe libero

Fabrizio De André: Principe libero

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Legend of Dinosaurs and Monster Birds

Legend of Dinosaurs and Monster Birds

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last House in the Woods

The Last House in the Woods

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★★★
Edit this entry