• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Whole Truth

    ★★½

  • Black Friday

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Izla

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • My Amanda

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Deep House

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Basta Gagradweyt Tayo

    ★★

  • Finding Agnes

  • Happiest Season

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Don't Listen

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dead Kids

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • #Jowable

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★