Sort by

Marc has logged 51 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Izla

Izla

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Deep House

The Deep House

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
My Amanda

My Amanda

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Cleopatra

The Ballad of Cleopatra

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry