• The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • A Classic Horror Story

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Awake

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Army of the Dead

    ★★

  • Things Heard & Seen

  • The Unholy

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Introduction

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Guest Room

  • Education

    ★★★

  • Holiday on Mars

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Il Tempo si Distingue tra le tue Mani

  • Dafne

  • Il Silenzio del Mondo

    ★★½

  • Il Rito

    ★★½

  • P99

    ★★★

  • The Philosophy of Horror: A Symphony of Film Theory

    ★★★½

  • Lettera a un Gatto

    ★★

  • Il talento del calabrone

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Calabria, terra mia

  • Out Of My League

    ★½

  • Le Eumenidi

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • El elemento enigmático

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • The Binding

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Dove arriva il mare

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Genus Pan

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • In Between Dying

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★★½

  • The Predators

    ★★

  • New Order

    ★★

  • Hopper/Welles

    ★★★½