Marko has logged 31 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Messages from the Sea

Messages from the Sea

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ourania

Ourania

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Edit this entry  
10
Dry Hot Summers

Dry Hot Summers

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Blind Vaysha

Blind Vaysha

2016
×
Edit this entry  
10
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Abroad

Abroad

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Necktie

Necktie

2013
×
Edit this entry  
10
The Perfect Human

The Perfect Human

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Deep End

The Deep End

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
10
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
09
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
Edit this entry  
09
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
Edit this entry  
07
Titicut Follies

Titicut Follies

1967
×
★★★★
Edit this entry  
06
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Time

Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Bow

The Bow

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
02
I Don't Want to Go Back Alone

I Don't Want to Go Back Alone

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Back To The Titanic

Back To The Titanic

2020
×
Edit this entry  
02
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
Edit this entry  
01
Josep

Josep

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Edit this entry  
01
I Am Afraid to Forget Your Face

I Am Afraid to Forget Your Face

2020
×
Edit this entry