Sort by

MarcoRivera1999 has logged 448 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Edit this entry  
30
Memoria

Memoria

2021
×
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Econ Ties

Econ Ties

×
Edit this entry  
13
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★½
Edit this entry  
07
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry  
02
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Nailhitter

The Nailhitter

2021
×
Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★★
Edit this entry