Sort by

MarcoRivera1999 has logged 35 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rogue

Rogue

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry