• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Brave Blue World: Racing to Solve Our Water Crisis

    ★½

  • The Immortal

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Entangled

    ★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Abbas by Abbas

    ★★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Santikhiri Sonata

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Forward: Tomorrow Belongs to Us

    ★★★

  • Patrick

    ★★★

  • The End of the World

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Domain

    ★★★★½

  • Collective

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Adolescents

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Patrick

    ★★★½

  • Crooked Lines

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • An Easy Girl

    ★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★★

  • Oleg

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • GHOST MASTER

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • God Exists, Her Name Is Petrunya

    ★★★½

  • 37 Seconds

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • One Child Nation

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½