• Monos

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Shooting the Mafia

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Give Me Liberty

    ★★★½

  • The Drug King

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Soul Conductor

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • Overlord

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Cities of Last Things

    ★★★

  • The Chambermaid

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Asako I & II

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Us and Them

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Dear Ex

    ★★★★

  • Batman Ninja

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Reports on Sarah and Saleem

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Dead Pigs

    ★★★½

  • Loveling

    ★★★½

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Tous les rêves du monde

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Al Berto

    ★★

  • I Kill Giants

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Death Note

    ½

  • Dog

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Batman and Harley Quinn

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Chris D'Elia: Man on Fire

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • War Machine

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½