Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Fractured

Fractured

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
The Present

The Present

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Float

Float

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
10
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Playing

Playing

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Edit this entry  
21
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
½
Edit this entry  
21
Movie 43

Movie 43

2013
×
★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★★
Edit this entry