• I Want You Back

  • Emergency

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • New York Ninja

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Death of David Cronenberg

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Bliss

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Nate: A One Man Show

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★

  • Freaky

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Way I See It

    ★★★

  • New Order

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★