Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spaceman

Spaceman

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
21
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Edit this entry  
18
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
15
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Madame Web

Madame Web

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
Edit this entry  
11
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
Edit this entry  
11
Theorem

Theorem

1968
×
Edit this entry  
11
Manji

Manji

1964
×
Edit this entry  
11
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★
Edit this entry  
10
Monster

Monster

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Upgraded

Upgraded

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Badland Hunters

Badland Hunters

2024
×
★★★
Edit this entry  
04
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
03
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love Jones

Love Jones

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
Edit this entry  
01
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Edit this entry  
30
Argylle

Argylle

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love Me

Love Me

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sexual Chronicles of a French Family

Sexual Chronicles of a French Family

2012
×
Edit this entry  
27
Heroes of the East

Heroes of the East

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
ODDTAXI

ODDTAXI

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Ecstasy of the Angels

Ecstasy of the Angels

1972
×
Edit this entry