Sort by

MarMar has logged 459 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aniara

Aniara

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Edit this entry  
20
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Edit this entry  
20
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
19
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Women

The Women

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boomerang

Boomerang

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Book Club

Book Club

2018
×
★★
Edit this entry  
01
A Low Down Dirty Shame

A Low Down Dirty Shame

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
Tammy

Tammy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Head of State

Head of State

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★½
Read the review Edit this entry