Sort by

MarMar has logged 54 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Edit this entry  
19
Inbetween Girl

Inbetween Girl

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Feast

The Feast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Offseason

Offseason

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Fabulous Filipino Brothers

The Fabulous Filipino Brothers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Here Before

Here Before

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Gaia

Gaia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
See You Then

See You Then

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Network

Network

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brazil

Brazil

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Threads

Threads

1984
×
★★½
Edit this entry  
06
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
★½
Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry