Sort by

Marden has logged 123 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Time Piece

Time Piece

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
Read the review Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night at the Museum: Kahmunrah Rises Again

Night at the Museum: Kahmunrah Rises Again

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Woman King

The Woman King

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Giant

Giant

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry