Sort by

Angeles ✨ has logged 277 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Fish

The Fish

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Nursery Rhymes

Nursery Rhymes

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Casque

Casque

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Magic Diner Pt.II

The Magic Diner Pt.II

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Magic Diner

The Magic Diner

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Come Together

Come Together

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zama

Zama

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Captive

The Captive

1988
×
★★
Edit this entry  
22
The Snails

The Snails

1966
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tau

Tau

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marnie

Marnie

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wounds

Wounds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Mehua

Mehua

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry