Sort by

Angeles ✨ has logged 44 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Equals

Equals

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
'E'

'E'

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
'E'

'E'

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Terrified

Terrified

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Grayson

Grayson

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
'E'

'E'

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Growing Pains

Growing Pains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Think About This

Think About This

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
The Letter

The Letter

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Bad Fox and Other Tales

The Big Bad Fox and Other Tales

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wanted

Wanted

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry