Angeles ✨ has logged 59 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Legend of the Scarecrow

The Legend of the Scarecrow

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Swan Princess

The Swan Princess

1994
×
★★
Edit this entry  
26
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doraemon: Nobita and the Robot Kingdom

Doraemon: Nobita and the Robot Kingdom

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Masterpiece

My Masterpiece

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eli

Eli

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Distinguished Citizen

The Distinguished Citizen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
★★½
Edit this entry  
17
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
Edit this entry  
16
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man Who Was Afraid of Falling

The Man Who Was Afraid of Falling

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
The Stained Club

The Stained Club

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Shaft

Shaft

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Darkness, Light, Darkness

Darkness, Light, Darkness

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Jester: Chapter 2

The Jester: Chapter 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The Jester

The Jester

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
La edad del silencio

La edad del silencio

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry