• The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • My First Summer

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Nocturne

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • The New Mutants

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • Scoob!

  • The Half of It

    ★★★

  • Waiting

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Model Citizen

    ★★★★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Playmobil: The Movie

    ★½

  • Ma

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • dead end

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Dreamland

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • House of Hummingbird

    ★★★★★

  • Yulia & Juliet

    ★½