• A Very Merry Bridesmaid

    ½

  • Christmas at Castle Hart

  • South Park: Post Covid

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Next Stop, Christmas

    ★½

  • Finch

    ★★½

  • Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Antlers

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Crime Scene

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★

  • In the Earth

    ★★½

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★