Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doggiewoggiez! Poochiewoochiez!

Doggiewoggiez! Poochiewoochiez!

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Together Together

Together Together

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Eraser

Eraser

1996
×
★★
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Everything Is Terrible! Holiday Special

Everything Is Terrible! Holiday Special

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
16
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Boyfriends of Christmas Past

Boyfriends of Christmas Past

2021
×
Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Christmas Contest

The Christmas Contest

2021
×
Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Very Merry Bridesmaid

A Very Merry Bridesmaid

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Next Stop, Christmas

Next Stop, Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry