Sort by

jas has logged 18 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
27
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
White Girl

White Girl

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry