• Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

  • Fake Famous

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • Over the Moon

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Us Together / Samen Wij

  • Nocturne

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

  • American Murder: The Family Next Door

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • The Kissing Booth 2

  • Black Water: Abyss

  • #Alive

  • The Lovebirds

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • The Half of It

  • Money Heist: The Phenomenon

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Trolls World Tour

  • The Invisible Man

  • Onward

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Black Bear

  • Miss Americana

  • Underwater

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

  • Torpedo: U-235

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • Fractured

  • In the Tall Grass

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • The King

  • Joker

  • Tell Me Who I Am

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Enter the Anime

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Crawl

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Always Be My Maybe