• Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Music

    ½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Carmen Sandiego: To Steal or Not to Steal

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Turning

    ★★½

  • Little Women

    ½

  • Saint Maud

    ★★½

  • White Lie

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★½

  • K-12

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Ma

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ½

  • Yesterday

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

    ½

  • The Best of Enemies

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • System Crasher

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Time Freak

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Duck Butter

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Split

    ½