• La La Land

  • Suicide Squad

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★

  • Me Before You

    ½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★★½

  • First Girl I Loved

    ★★★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Victoria

    ★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • María Montez: The Movie

    ½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Predestination

    ★★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★★

  • The Way He Looks

    ★★★★

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★★★

  • Life After Beth

    ★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Oculus

    ★★

  • About Time

    ★★★★★

  • The Purge

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★½

  • Pitch Perfect

    ★★★★★

  • Spring Breakers

    ★★★★★

  • Sinister

    ★★★

  • A Thousand Words

    ★★

  • 30 Minutes or Less

    ★★½

  • The Help

    ★★★★★

  • Friends with Benefits

    ★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★★★★

  • Twilight

  • Juno

    ★★★★★

  • High School Musical 2

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Meet the Robinsons

    ★★★★

  • Monster House

    ★★★½

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★★½

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★★½

  • Meet the Fockers

    ½

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • Freaky Friday

    ★★★★★

  • Chicago

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • X-Men

    ★★★

  • American Psycho

    ★★★★½

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Beauty

    ½

  • Funny Games

    ★★★★

  • Look Who's Talking Now!

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★½

  • Pippi Longstocking

    ★★★★★