Sort by
  • Titane

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Frozen II

    ★★★½

  • Midway

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Battle at Big Rock

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★½