Sort by

Marian64 has logged 55 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry