• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Descendants 2

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Descendants

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★½

  • Paper Towns

    ½

  • Pitch Perfect 2

    ★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★

  • Maleficent

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • Divergent

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Saving Mr. Banks

    ★★½

  • The Wolverine

    ★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★½

  • Despicable Me 2

    ★★

  • Man of Steel

    ★★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★

  • The Host

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Ted

    ½

  • Brave

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★½