mai has logged 11 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry