• Crush

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • The Lost City

    ★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Pam & Tommy

  • Fresh

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • The 355

    ★★★½

  • Mother/Android

    ★½

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Zoey's Extraordinary Christmas

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Maid

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Ride the Eagle

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★