Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Infamous

Infamous

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
28 Days

28 Days

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
Read the review Edit this entry  
18
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Double Dad

Double Dad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Banker

The Banker

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Shaft

Shaft

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bitch

Bitch

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Layover

The Layover

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Passengers

Passengers

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rocky

Rocky

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Judge

The Judge

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godmothered

Godmothered

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry