Sort by

mariana has logged 390 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godmothered

Godmothered

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Encore

Christmas Encore

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Annie

Annie

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gostosas, Lindas e Sexies

Gostosas, Lindas e Sexies

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Meu Passado Me Condena 2: O Filme

Meu Passado Me Condena 2: O Filme

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
xXx

xXx

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The After Party

The After Party

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry