• Men in Black

    ★★★½

  • Hercules

    ★★★½

  • Turma da Mônica em: O Mônico e Outras Histórias

  • The Lost World: Jurassic Park

    ★★★

  • Liar Liar

    ★★★½

  • Jungle 2 Jungle

    ★½

  • Absolute Power

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Daylight

  • 101 Dalmatians

  • Jingle All the Way

    ★★½

  • Space Jam

  • Matilda

    ★★★½

  • The Nutty Professor

    ★★½

  • The Hunchback of Notre Dame

    ★★★

  • Jumanji

    ★★★½

  • Father of the Bride Part II

    ★★★

  • It Takes Two

    ★★★

  • Toy Story

    ★★★★½

  • Empire Records

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★½

  • The Net

    ★★★

  • Babe

    ½

  • Clueless

    ★★★★½

  • Casper

    ★★½

  • A Goofy Movie

    ★★★★

  • Bad Boys

    ★★★½

  • Casino

    ★★½

  • The Quick and the Dead

    ★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★½

  • Dumb and Dumber

    ★½

  • Léon: The Professional

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • The Mask

    ★★

  • Baby's Day Out

    ★½

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Beethoven's 2nd

    ½

  • Mrs. Doubtfire

    ★★

  • Addams Family Values

    ★★★½

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★½

  • Striking Distance

    ★★★

  • Hocus Pocus

    ★★★

  • Dennis the Menace

    ½

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • Leap of Faith

    ★★★

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★★

  • Batman Returns

    ★★★★

  • Sister Act

    ★★★½

  • Lethal Weapon 3

    ★★★½

  • Beethoven

    ½

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    ★½

  • Boyz n the Hood

    ★★★★

  • My Own Private Idaho

    ★★★★½

  • Home Alone

    ★★★½

  • Chico Bento, Óia a Onça!

    ★★

  • Ghost

  • Jetsons: The Movie

    ★★★

  • Back to the Future Part III

    ★★★½

  • Pretty Woman

    ★★★★

  • Back to the Future Part II

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Honey, I Shrunk the Kids

    ★★★★

  • Ghostbusters II

    ★★

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★½

  • K-9

    ★★★

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★★

  • Turma da Mônica em a Estrelinha Mágica

    ½

  • Die Hard

    ★★★★

  • Beetlejuice

    ★★★★

  • The Brave Little Toaster

    ½