• Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Same Time, Next Christmas

    ★★½

  • Black Christmas

    ★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

  • The First Temptation of Christ

    ★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Playing with Fire

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Holiday in the Wild

    ★★★

  • Countdown

    ★★★

  • Jexi

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Vai que Cola 2: O Começo

    ½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Sextuplets

    ★★½

  • Whindersson Nunes: Adult

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Otherhood

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★½

  • Descendants 3

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Killers Anonymous

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Ma

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Unraveling the Mystery: A Big Bang Farewell

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Poms

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • De Pernas Pro Ar 3

    ★★½

  • After

    ½

  • Missing Link

    ★★½

  • Little

    ★★★

  • Kevin Hart: Irresponsible