• Lisey's Story

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • I Am All Girls

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Voyagers

    ★½

  • Every Breath You Take

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Long Weekend

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Silk Road

    ★½

  • Fear of Rain

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • Bliss

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wrong Turn

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • What Lies Below

  • The Prom

    ★½

  • The Stand In

  • Life in a Year

    ★½

  • The Call

    ★★½

  • The shadows

    ★½

  • Los primos esperan

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Chick Fight

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★

  • The Christmas Ride

  • Horizon Line

  • Come Play

    ½

  • The Craft: Legacy

  • Holidate

    ★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • All My Life

    ★★½

  • Friendsgiving

    ★½

  • Pixie

    ★★★

  • Shithouse

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★½

  • Cross the Line

    ★★★

  • French Exit

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Flashback

    ★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Spontaneous

    ★★★