mariana has logged 170 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
After Everything

After Everything

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Stella's Last Weekend

Stella's Last Weekend

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Entanglement

Entanglement

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Social Animals

Social Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Permission

Permission

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
15
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Dog Days

Dog Days

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
Edit this entry  
01
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Healer

The Healer

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cardinals

Cardinals

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Edit this entry  
18
Loser

Loser

2000
×
★★
Edit this entry  
17
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Dark

The Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
For Keeps

For Keeps

1988
×
★★½
Edit this entry  
13
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★
Edit this entry  
13
In a Relationship

In a Relationship

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★
Edit this entry  
10
The Beautiful Person

The Beautiful Person

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mommy

Mommy

2014
×
★★★
Edit this entry