Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Taarka

Taarka

2008
×
Edit this entry  
05
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Kevin Hart: Irresponsible

Kevin Hart: Irresponsible

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Sherlock: The Lying Detective

Sherlock: The Lying Detective

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Sherlock: The Six Thatchers

Sherlock: The Six Thatchers

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Sherlock: The Sign of Three

Sherlock: The Sign of Three

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Sherlock: His Last Vow

Sherlock: His Last Vow

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Sherlock: The Empty Hearse

Sherlock: The Empty Hearse

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sherlock: The Reichenbach Fall

Sherlock: The Reichenbach Fall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sherlock: The Hounds of Baskerville

Sherlock: The Hounds of Baskerville

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Sherlock: The Great Game

Sherlock: The Great Game

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Sherlock: The Blind Banker

Sherlock: The Blind Banker

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Sherlock: A Study in Pink

Sherlock: A Study in Pink

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Edit this entry