Sort by

Maria has logged 20 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry