Sort by

Maria has logged 32 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Caesar and Cleopatra

Caesar and Cleopatra

1945
×
★★½
Edit this entry  
22
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frida

Frida

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cake

Cake

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superman II

Superman II

1980
×
★★★★
Edit this entry  
01
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry