• Save Ralph

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • Death to 2020

  • News of the World

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

  • Normal People Confessions

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Da 5 Bloods

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Half of It

  • Normal People

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

  • All the Bright Places

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • A Christmas Carol

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • The Irishman

  • Tall Girl

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The King

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Dark Phoenix

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • The Poison Rose

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • After

    ½

  • The Best of Enemies

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

  • Yes, God, Yes

    ★★