maria has logged 148 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lying and Stealing

Lying and Stealing

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I'm Not Here

I'm Not Here

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry