RSS feed for Mari
  • Hamilton

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

  • The King

  • Joker

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Anima

  • Midsommar

  • Infierno grande

    ★★★½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Olla

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • The Dead Don't Die

  • Chernobyl

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • 4x4

  • Us

  • Pain and Glory

  • Booksmart

  • The Report

    ★★★½

  • The Farewell

  • Green Book

  • Her Smell

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Roma

  • Sharp Objects

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Animal

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

  • Shoplifters

  • Climax

  • El Angel

  • Cold War

  • Avengers: Infinity War

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

  • It

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Zama

  • The Shape of Water

  • HAIM / Valentine

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • You Were Never Really Here

  • Good Time

  • The Summit