Sort by
  • Wicked Part 1

    ★★★★½

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Teen Wolf: The Movie

    ★½

  • Shotgun Wedding

    ★★★

  • Disenchanted

    ½

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★★½

  • Smile

    ★★½

  • The Good Nurse

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★½

  • Look Both Ways

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • When Time Got Louder

    ★★★

  • You Can Live Forever

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Men

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Lulli

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Hypnotic

    ★★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Fallout

    ★★

  • Tentacles

    ½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Ruthless Renegade

  • Nocturne

    ★★½

  • Black Box

    ★½

  • Ammonite

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★½

  • Outside

    ★★★½

  • Hamilton

  • The Half of It

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½