• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Creating The Queen's Gambit

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★