Sort by

marietta has logged 15 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★½
Edit this entry  
13
What If

What If

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry