Sort by

mari ⭐️ has logged 27 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Tully

Tully

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry